AstanCarpet
قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستباف

قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستباف در مشهد

قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستباف

قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستباف، معمولا از طرف اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف و قالیشویی های هر شهر و استان مشخص می شود.یکی از ابزارهای رقابتی بین قالیشویی ها، قیمت خدماتشان است. گروه هایی با دست گذاشتن روی این گزینه رقابتی به تبلیغات می پردازند. با عناوینی مثل شستشوی فرش کمتر از نرخنامه رسمی قیمت قالیشویی های مشهد و کمتر از قیمت های معمول بازار، سعی بر جذب مشتری دارند. البته افراد بسیاری هم مجذوب چنین تبلیغاتی می شوند و …

اما قالیشویی ها و واحد های مجاز خدمات فرش، در بسیار از موارد نرخ مشخص شده ای دارند، که از طرف اتحادیه تعیین می شود. در این نوشته قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستباف در مشهد را مورد بررسی قرار می دهیم. که از طرف اتحادیه قالیشویی های مشهد مشخص شده است.

نرخ هایی که در این نوشته بیان می شوند، احتمالا و حداقل تا دی ماه 1402 اعتبار دارند.

قیمت شستشوی فرش ماشینی

در قیمت گذاری خدمات فرش معیار های مختلفی چون ترکم، متراژ و جنس فرش مورد توجه قرار می گیرند. بنابراین در ادامه قیمت خدمات شستشوی فرش ماشینی را با توجه به تراکم و متراژ بیان می کنیم. توجه داشته باشید، که قیمت ها تنها مربوط به شستشوی فرش است و در صورتی که خدماتی مثل رفوی فرش یا تعمیرات انجام شود هزینه جداگانه لحاظ می شود.

ــ در زمان نگارش این مقاله قیمت شستشوی انواع فرش ماشینی به ازای هر متر مربع، 20 هزار تومان است. به این صورت که یک تخته فرش 12 متری 240 هزار تومان هزینه دربر دارد.

<yoastmark class=

قیمت شستشوی فرش دستباف

قیمت شستشوی فرش دستباف هم مثل فرش ماشینی در مواردی از سوی اتحادیه مشخص شده است. اما زمانی که پای فرش های نفیس و گرانقیمت در میان است. معمولا با در نظر گرفتن قیمت های پایه، نرخی منصفانه و به صورت توافقی برای شستشوی فرش در نظر گرفته می شود. در ادامه برخی قیمت های پایه را که توسط اتحادیه قالیشویی مشهد مشخص شده را بیان می کنیم.

ــ با توجه به اینکه روش شستشوی انواع فرش دستباف با فرش های ماشینی متفاوت است. قیمتی که برای هر متر مربع از چنین فرشی تعیین شده، برای فرش دستی رنگ تیره متری 40 هزار تومان و برای فرش دستی رنگ روشن متری 50 است. یعنی اگر یک فرش 12 متری دستباف رنگ تیره دارید، هزینه شستشوی آن 480 هزار تومان و فرش دستباف رنگ روشن 12 متری 600 هزار تومان خواهد بود.

ــ هزینه شستشوی فرش دستبافی که متراژ آن بیش از 12 متر است، کمی متفاوت می باشد. نرخ مشخص شده برای چنین اندازه هایی بصورت توافقی تعیین شده است.

قیمت شستشوی فرش دستباف
قیمت شستشوی فرش دستباف

ــ همانطور که پیشتر اشاره شد، معمولا هر چه فرش نفیس تر باشد. شستشوی آن نیز دشوارتر و حساس تر خواهد بود. برای مثال فرش های نفیسی که بالای 24 متر هستند، در هیچ دسته ای از موارد یاد شده قرار نمی گیرند و باید قیمت شستشوی آنها هم به صورت توافقی تعیین شود و در قرارداد یا فاکتور درج شود.

قیمت شستشوی قالیچه دستباف

قالیچه ها هم نرخ مشخص خود را برای شستشو دارند. به این صورت که برای شستن قالیچه های دستباف مبلغ 200 هزار تومان برای هر عدد قالیچه دریافت می‌شود. البته این میزان دستمزد از سوی قالیشویی هایی که زیر نظر اتحادیه فعالیت دارند، دریافت می شود. دیگر قالیشویی ها امکان دارد، هزینه هایی کمتر یا بیشتر برای خدماتشان در نظر گرفته باشند.

قیمت شستشوی قالیچه ماشینی

همه قالیچه ها دستباف نیستند! شستشوی انواع قالیچه های ماشینی نیز هزینه خاص خود را دارد. هزینه ای که اتحادیه برای شستن انواع قالیچه های ماشینی مقرر کرده، 70 هزارتومان برای هر عدد است.

لازم به ذکر است که تمامی قیمت های یاد شده، از طرف اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف و قالیشویی های مشهد مشخص شده و تنها قالیشویی های این شهر و استان ملزم به رعایت آن هستند. چنانچه قالیشویی در شهر دیگری مثل تهران فعالیت دارد، ملزم به رعایت قیمت هایی است، که اتحادیه همان شهر مشخص کرده است. همچنین مشتری ها با توجه به قیمت های بیان شده در این نوشته به بررسی قیمت های سایر استان ها نپردازند.

قیمت شستشوی قالیچه دستباف و ماشینی
قیمت شستشوی قالیچه دستباف و ماشینی

بررسی قیمت های پایین تر و بالاتر از اتحادیه قالیشویی

تفاوت قیمت در خدمات می تواند نظر مشتری را جلب کند. از این رو برخی واحد های قالیشویی اقدام به پایین آوردن قیمت هایشان می کنند، تا نظر مشتری را جلب کنند. این موضوع می تواند، یک گزینه تبلیغاتی و رقابتی مناسب برای فصل هایی که شستشوی فرش کمتر صورت می گیرد باشد.

نمیتوان بر اساس قیمت گذاری های پایین و بالا میزان کیفیت یک قالیشویی یا مجاز و غیر مجاز بودن آن را مشخص کرد. همانطور که اشاره شد، پایین آوردن قیمت ها در برخی ایام می تواند به منظور برند سازی صورت گیرد. اما مورد دیگری که می تواند مشتری را گمراه کند قیمت های بالا هستند.

اگر یک قالیشویی قیمت هایی بالا برای خدماتش در نظر بگیرد، نشان از کیفیت کارشان یا مجهزتر بودن دستگاه های شستشوی شان نیست و گاهی برای جلب نظر مشتری این کار صورت می گیرد. به این نکته نیز توجه کنید که هر قیمت بالایی را نمی توان دلیل بر غیر مجاز بودن دانست!

استفاده از تخفیف قالیشویی آستان

قالیشویی آستان برای آن دسته از مشتریانی که از طریق سامانه اینترنتی متعلق به این مجموعه، اقدام به ثبت سفارش می کنند. در مناسبت های مختلف کدهای تخفیفی در نظر میگیرد که در صفحه اینستاگرام قالیشویی آستان، می توانید از کد تخفیف جدید آگاه شوید.

با قرار دادن این کد تخفیف در کادر مربوط در بخش ثبت سفارش تا سقف 500 هزار تومان در خدمات قالیشویی آستان تخفیف بگیرید!

در صورتی که در مورد تعرفه های قالیشویی سوالی دارید و در این مقاله پاسخ واضحی به آن داده نشده، می توانید در بخش «شماره تماس قالیشویی در مشهد» با بخش مدیریت قالیشویی آستان تماس حاصل فرمایید.

این مطلب مفید بود؟ برای دوستانتان هم بفرستید!
Telegram
WhatsApp
Twitter
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورتی که درخواست حذف یا ویرایش دیدگاه/کامنت خود را دارید، از فرم تماس با ما استفاده کنید.