قالیشویی خوب در مشهد

معرفی قالیشویی خوب در مشهد | مراحل شستشوی قالی

یکی از مهمترین دغدغه‌های بانوان خانه دار، پیدا کردن بهترین قالیشویی برای شستن فرش هایشان است. روش‌های زیادی برای شستن قالی وجود دارد و انتخاب یک روش مناسب با قالی شما بسیار دشوار می‌باشد. اما یک قالیشویی خوب در مشهد به نام آستان وجود دارد که با استفاده از ابزار آلات پیشرفته این کار را برای شما راحت کرده است.

قالیشویی آستان با بیش از ۳۰ سال سابقه ارائه خدمات در شستشوی فرش‌ها و قالی‌های نفیس و قیمتی، شرایط خوبی را برای مشتریان خودش ایجاد کرده است. شستن قالی به طور تخصصی مراحلی دارد که باید با داشتن دانش کافی به آن عمل کنیم. این قالیشویی خوب در مشهد با افتخار به تجهیزات، دقت و تجربه خود به بهترین نحو فرش‌های شما را شسته و با کیفیت بالا قالی را به شما باز می‌گرداند.

سالها پیش مردم با شستشوی قالی‌های خود در کنار جوی‌ها و چشمه‌ها این دید را به وجود آوردند که به شستشوی قالی نیز می‌توان به چشم یک شغل نگاه کرد. در سالهای ابتدایی عده‌ی کمی به این موضوع علاقه نشان دادند اما با گذشت زمان و رسیدن به زمان حال، قالیشویی‌ها با استفاده از ابزار الات و تجهیزات پیشرفته صنعتی شروع به کار کرده‌اند و با بهترین کیفیت، قالی‌ها را پس از شستشو تحویل می‌دهند.

در ابتدا شستن قالی روی زمین صورت می‌گرفت اما با پیشرفت علم، قالیشویی آستان این کار را در گرمخانه‌های خود انجام می‌دهد. این عمل در روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به عید بیشتر می‌شود و به دلیل استفاده زیاد مردم از قالی و فرش، نیاز است که سالی یکبار برای شستشوی آن اقدام کنند.

مراحل شستشو در یک قالیشویی خوب در مشهد
مراحل شستشو در یک قالیشویی خوب در مشهد

۱-     جمع آوری قالی‌ها

این مرحله یکی از مهم ترین مراحلی است که باید با دقت خاصی انجام شود. در این مرحله قالیشویی باید این اطمینان را به شما بدهد که از قالی‌های شما محافظت خواهد کرد و با قرار دادن فوم‌های پلاستیکی محافظ باعث جلوگیری از اسیب خوردن به قالی شما در طی حمل و نقل شوند. این تعهدی است که قالیشویی‌ها پیش از دریافت قالی‌ها باید به شما بدهند.

۲-     بررسی توسط متخصصان

بررسی دوم توسط قالیشویی خوب در مشهد

بررسی صورت می‌گیرد تا مشکلی که قالی دارد را پیدا کنند و سپس با توجه به آن برای شستشوی فرش اقدام کنند و به یک ارزیابی منطقی برسند. این مرحله از آن جهت اهمیت دارد که انتخاب یک روش مناسب برای شستشوی هر قالی متفاوت است و به راحتی نمی توان برای هر فرشی با همان روش فرش‌های قبلی پیش رفت.

۳-     شستشوی فرش

این مرحله باید به بهترین نحو صورت گیرد تا قالی از هرگونه آلودگی پاک شود. در بعضی از موارد پیش از شروع آبکشی قالی با تجهیزات حرفه ای گرد و خاک‌هایی که ممکن است در طول شستشو از قالی خارج نشود را می‌زدایند و بعد شروع به شستن و آبکشی قالی می‌کنند. پس از طی این مرحله باید برای بار دوم توسط متخصصان بررسی شود تا در تمیز شدن قالی اطمینان حاصل شود.

۴- محافظت هنگام برگشت

برای انتقال دوباره قالی به منزل شما باید همان ملاحظاتی که در ابتدا صورت گرفته بود دوباره مد نظر قرار گیرد و از فرش شما محافظت شود. چرا که در طول مسیر و در بار ممکن است خطراتی وجود داشته باشد که کیفیت شستشو را پایین بیاورد.

معرفی یک قالیشویی خوب در مشهد

آستان، قالیشویی خوب در مشهد

آستان، این قالیشویی خوب در مشهد با ارائه خدمات متفاوت از جمله شستشوی قالی‌ها با بهترین کیفیت، ترمیم و تعمیر قالی‌های آسیب دیده و آماده سازی قالی‌ها برای صادرات توانسته جایگاه بالایی در بین قالیشویی‌ها در مشهد کسب کند.

اینکه شستن فرش‌های دستبافت و ماشینی با هم متفاوت است را همه می‌دانند؛ پس برای انتخاب یک قالیشویی مناسب باید این مورد را در نظر داشته باشید که آن قالیشویی اطلاعات کامل مخصوصا در شستشوی فرش‌های دستبافت که معمولا فرش‌های گرانبهایی هستند، داشته باشد.

پیش از هرچیز باید با انتخاب قالیشویی خوب در مشهد شروع کنیم. ملاک کیفیت یک قالیشویی داشتن پروانه کسب الکترونیکی از وزارت صنعت و معدن است. اما با توجه به سلیقه و کیفیتی که قالیشویی‌ها ارائه می‌دهند انتخاب‌ها می‌تواند متنوع باشد.

خلاصه مطلب

در نهایت نکته اخری که اهمیت دارد کیفیت کاری است که قالیشویی نسبت به هزینه ای که می‌کنید؛ ارائه می‌دهد. نمی توان این موضوع را فراموش کرد که الزاما قالیشویی که هزینه بیشتری را می‌گیرد خدمات بهتری هم ارائه می دهد. فرقی ندارد که چقدر تحهیزات پیشرفته و تکنیک بهتری دارند. قیمت‌ شستشوی فرش ماشینی و دستباف در اتحادیه قالیشویی مشخص است و از یک حدی بالاتر نیست، پس قالیشویی که با ادعای ارائه بهتر خدمات هزینه بیشتری از شما می‌گیرد نمی تواند قابل اعتماد باشد.

از دیگر ویژگی‌های یک قالیشویی خوب در مشهد، وقت شناسی و تعهدی است که به مشتری می‌دهد. این ویژگی از دید مشتریان اهمیت زیادی دارد؛ چرا که وقتی کسی قالی‌های خود را به قالیشویی می‌دهد، علاقمندست تا در اسرع وقت آنها را تحویل بگیرد و در خانه پهن کند.
قالیشویی آستان در اصل وقت شناسی تبحر بالایی دارد. شناخته شده بودن و تعدا مشتریات بالا با توجه به نزدیکی پایان سال،هرگز ملاک مناسب و درستی برای تشخیص خوب یا بد بودن قالیشویی در مشهد نیست.

 قالیشویی آستان | معتبرترین قالیشویی در مشهد 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی